Новини Міжнародної академічної школи "Одеса"

Адміністрація Міжнародної академічної школи «Одеса» прокоментувала фейки, пов'язані з навчальним закладом

Останнім часом деякі ЗМІ поширюють замовні матеріали, спрямовані на дискредитацію Міжнародної академічної школи «Одеса». Такі новини, як правило, містять інформацію, яка пов'язана з діяльністю навчального закладу, введенням в експлуатацію школи, орендою землі, зарплатами вчителів і т.д. У зв'язку з цим редакція інформаційно-аналітичного порталу «Слово» звернулася за офіційним коментарем до директора Міжнародної академічної школи «Одеса» Наталії Вернидуб:

Міжнародна академічна школа «Одеса» - зразкове навчальний заклад. На двадцяти двох тисячах квадратних метрів розташовані просторі класи з інтерактивними дисплеями і новітнім обладнанням, два басейни, кіноконцертний хол, шкільне кафе, спортивний комплекс. На території школи побудовані два храми. Все це будувалося за приватні кошти і все це залишиться городу.Логічно було б, якби Одеса пишалася тим, що в найважчі роки вдалося побудувати таку школу, однак ми бачимо зворотне.

У ЗМІ періодично спливають різного роду фейки. Для того, щоб розставити крапки над «i», пояснимо ситуацію, посилаючись на нормативну базу.
Будівля школи як готового об'єкта нерухомого майна «Загальноосвітня церковно-парафіяльна школа» було зареєстровано ще в 2013 р, в 2016 р власником будівлі став Міжнародний гуманітарний університет. Тобто з 2013 р будівлю школи було готовим об'єктом нерухомості, що підтверджується записами у відповідному державному реєстрі.

У 2019 році було зареєстровано юридичну особу «Міжнародна академічна школа - Одеса», яка отримала відповідну освітню ліцензію.

З метою завершення всіх робіт, що забезпечують повноцінний навчальний процес, була проведена реконструкція. Відповідно до вимог нинішнього законодавства в першу чергу для цього було отримано декларацію про початок робіт і потім другу декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Ми і зараз розвиваємо інфраструктуру школи і завершуємо будівництво ще одного критого спортивного комплексу.

Відзначимо, що земельну ділянку, на якій розташована Міжнародна академічна школа «Одеса», був переданий міськрадою за договором оренди землі. І, згідно з податковим законодавством, пільга не може поширюватися на оплату за договором оренди. Відповідно орендна плата завжди виплачувалася в терміни і в повному обсязі. Благодійний фонд «Студентська церква» платить 430 тисяч гривень в рік за цю ділянку.
Спекуляції на тему, того, що місто нібито несе велику фінансове навантаження в зв'язку з необхідністю утримувати приватні установи освіти, є грубою і свідомою маніпуляцією з боку міських чиновників. Насправді урядом України давно узятий курс на підтримку якісного приватної освіти, що є абсолютно правильним підходом в умовах, коли сфера освіти потребує постійної модернізації. # Nbsp;

Ще 27 лютого 2019 року Кабмін прийняв зміни до Порядку надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. І цими змінами передбачено виділення освітньої субвенції з державного бюджету, в тому числі, і на приватні заклади освіти, такі як Міжнародна академічна школа Одеса.
Тому Одеська міська рада в даному випадку виступає лише посередником між державою і приватною школою, і ніякі додаткові кошти з місцевого бюджету не виділяє.

При чому, навіть зазначену субвенцію від держави Міжнародна академічна школа ще не отримувала. А інформація про те, що в 2021 році мерія нібито виділила Міжнародної академічної школі «Одеса» 717 тис. 838 грн. на зарплати вчителям є абсолютно недостовірною.