Новини Міжнародної академічної школи "Одеса"

У Міжнародній академічній школі Одеса відкрили сучасний спортивний комплекс

Користь здорового способу життя загальновідома, і головний аспект у зміцненні організму - фізичні вправи. Любов до спорту у Міжнародній академічній школі «Одеса» учням прищеплюють з перших днів навчання. Правильний фізичний розвиток дитини в пріоритеті. І це не просто красиві слова. Так, до Дня фізичної культури і спорту в цій школі, яка, до слова, є однією з кращих не тільки в регіоні, але і в країні, був відкритий черговий спортивний об'єкт, побудований відповідно до усіх міжнародних вимог і стандартів якості. Тепер, поряд з просторим зимовим спортивним залом і двома басейнами, тут з'явилася багатофункціональна спортивна арена на свіжому повітрі - для проведення змагань з футболу, гандболу, волейболу та інших видів спорту. Окремо виділені: дитяча зона і сучасний майданчик для воркаута.


Критий стадіон, надійно захищений від опадів, стане новою локацією для проведення всеукраїнських і міжнародних змагань. Але в першу чергу - це потужна спортивна база, яка послужить для тренувань і занять фізкультурою учнів інноваційного освітнього комплексу в теплу пору року.

 Сергій Ківалов, Президент Міжнародної академічної школи Одеса:

- Відкриваючи літній спортивний комплекс, ми виконуємо головне стратегічне завдання нашої держави. Це виховання підростаючого покоління. Спорт - один з головних елементів виховної роботи та, в першу чергу, в школі. Подивіться, які тренажери встановлені для початкової школи. Ми зробили все, щоб їм хотілося перебувати тут. Наша Школа майбутнього підтверджує свою назву. До нас потяглися всі федерації спорту, які є в Одесі, не тільки обласні, а й всеукраїнські. Тепер, я впевнений, будуть говорити, що кращі школи і університети будуються в Одесі. І, що важливо, в будівництво не було вкладено жодної копійки бюджетних коштів. Об'єднавшись командою, ми побудували те, що ви бачите. Я пишаюся цим проєктом, і думаю, що в Одесі за ним з'являться інші, якими одесити також будуть пишатися.


Разом з Президентом навчального закладу Сергієм Ківаловим на відкритті стадіону були присутні керівники області, міста, голови різних спортивних федерацій. У числі почесних гостей - голова Облдержадміністрації Сергій Гриневецький, заступники губернатора Борис Волошенков і Світлана Фабрикант, депутат Обласної ради, голова Одеської обласної ради миру Таміла Афанасьєва і директор Обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Одарій-Захар'єва.


Сергій Гриневецький, який є головою Федерації гандболу Одеської області і діючим гравцем команди ветеранів гандболу «Одеса», ще на етапі будівництва всіляко підтримував створення інноваційного освітнього закладу і вітав появу в нашому регіоні такого масштабного спортивного об'єкта.
- Свята без подарунків не буває. І я дуже радий, що Почесний громадянин Одеси і Одеської області Сергій Ківалов подарував нам сучасний спорткомплекс. Такі приклади завжди надихають на нові перспективи, дають імпульс іншим меценатам. Ось дійсно зразок і наочний приклад, як треба розвивати матеріальну базу, залучати молодь до фізичного виховання. Цікава технологічна конструкція арени, вона дозволяє тренуватися в будь-який сезон, навіть увечері. Для мене, як людини, яка займалася і займається спортом, це просто радість. Відчуваю бажання вийти на майданчик і зіграти з молоддю,– розповів голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Те, що для спорту в школі створені прекрасні умови, підтвердили віце-губернатори Одеської області Борис Волошенков і Світлана Фабрикант.
- Сьогодні модно бути здоровим, красивим, активним, займатися спортом, вести здоровий спосіб життя. І МАШ, вся її спортивна інфраструктура цьому сприяє. Це не тільки в традиціях нашого міста, це те, що сьогодні підтримує керівництво країни. І Міжнародна академічна школа - яскрава ілюстрація того, як має бути всюди, у всіх школах, регіонах України, в цілому в країні, - заявила Світлана Фабрикант. 
Концертна програма, присвячена відкриттю спортивного об'єкта, почалася з ходи студентів і випускників Національного університету «Одеська юридична академія», Міжнародного гуманітарного університету, Юридичного професійного коледжу НУ «ОЮА» та Професійного коледжу МДУ. Гордість нашого регіону склали вихованці боксерських клубів «Академія боксу», «Брати», «Отаман», «12 унцій» і «Коган Тім». Колону очолив заслужений тренер України, наставник чемпіона світу з боксу серед юніорів Юрія Захарєєва Ігор Юрескул. 


 Пролунав гімн України у виконанні учениці школи мистецтв, відкритої при Міжнародній академічній школі Одеса. Потім президент Міжнародної академічної школи Сергій Ківалов і голова обласної адміністрації Сергій Гриневецький перерізали стрічку, знаменуючи відкриття спортивного комплексу.


Учні та гості свята провели перший історичний гандбольний матч, після чого ініціатор створення спортивної арени і губернатор залишили на згадку про цю подію свої підписи на м'ячі. 


Спортивний флешмоб з показовими виступами продемонструвала шкільна команда з черлідингу.На нову спортивну арену також вийшли вихованці Міжнародної школи спорту разом зі своїми тренерами.


Свої вміння та навички продемонстрували вихованці боксерських клубів «Академія боксу» і «12 унцій», представники бойових єдиноборств і спортсмени козацького двобою.

Знаменна для спортивної спільноти Одеського регіону подія проходила в урочистій обстановці.


- У Міжнародній академічній школі Одеса сьогодні свято, дуже важлива для нас подія - відкриття нового спортивного стадіону на території нашої школи і дитячого майданчика. Ми дуже раді цій події, тому що у наших дітей з'явилася можливість проводити уроки фізкультури на свіжому повітрі. А також у нашої групи продовженого дня з'явилася можливість проводити час на вулиці, на дитячому майданчику, граючись, розвиваючись. Як почесний громадянин нашого міста Сергій Ківалов активно розвиває спортивний напрямок для майбутніх поколінь одеситів, - розповіла директор Міжнародної академічної школи «Одеса» Наталія Вернидуб.


Комерційний директор Міжнародної академічної школи «Одеса» Сергій Кос'яненко зазначає:


«Буквально за крок від багатофункціонального стадіону тепер дитячий спортивний майданчик. Спеціальне м'яке покриття робить її цілком безпечною для дітей. Спортивна підготовка, яку пропонує школа, може допомогти її учням стати професійними спортсменами, олімпійськими чемпіонами і гордістю нашої країни. Уявіть собі таку картину: на відкриому майданчику першокласник робить перші вправи, а вже через 7-8 років він - член збірної України і бере участь в юнацькому чемпіонаті Європи ».«Ні для кого не секрет, що Міжнародна академічна школа Одеса є центром фізичного і духовного розвитку молоді. У структурі школи є спортивні комплекси, багатофункціональний спортивний майданчик, два басейни з 3-рівневої фільтрацією. І сьогодні для нас велика подія - відкривається ще один спортивний комплекс міжнародного рівня. Тут будуть проводитися найпрестижніші і топові заходи спортивного рівня. І я хотіла б сказати, що президент школи Сергій Васильович Ківалов уже багато років, як почесний громадянин нашого міста розвиває спортивний напрямок для розвитку наших дітей молоді, школярів, майбутнього покоління. Насправді це основний напрям і діти мають таку унікальну можливість займатися спортом, удосконалити свої навички і звичайно ж представляти нашу школу на спортивних заходах », - зазначила заступник Міжнародної академічної школи Одеса по інноваційній діяльності Юлія Шишацька. 


Концертна програма завершилася виконанням танцювального колективу «Щастя» Національного університету «Одеська юридична академія». Після цього гостям було запропоноване велике анімаційне шоу з професійним дитячим аквагримом.

Незважаючи на юний вік, Міжнародна академічна школа плідно співпрацює з багатьма спортивними федераціями, які представляють в нашій області популярні і масові види спорту. Підтримати відкриття нового зразкового об'єкта спортивної інфраструктури Одеси прийшли глава Одеського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, президенти федерацій області з боксу, греко-римської боротьби, вільної боротьби, дзюдо, самбо, тхеквондо, змішаних єдиноборств ММА і козацькому двобої і Всесвітньої організації айкітедо.

Халід Мусаєв, президент Федерації боксу Одеської області, вперше оглянувши спорткомплекс, заявив, що він відповідає всім міжнародним стандартам, не має аналогів в країні і висловив готовність проводити на його базі змагання і турніри з боксу.

Такої ж думки дотримується Ірина Молоденко, президент Обласної федерації змішаних єдиноборств ММА:
Школа, та й всі ми, отримали прекрасний подарунок - цей стадіон. Все виконано дуже якісно, продумано до дрібниць. Зручні сучасні сидіння, чудове покриття. Про таке можна було тільки мріяти.


А це думка президента Асоціації олімпійських видів боротьби Трифона Антова:

- Одесі необхідні такі спортивні установи, щоб з кожним роком все більше дітей і молоді мали можливість тренуватися на таких майданчиках в таких прекрасних умовах.

Анатолій Матюнен, президент Всесвітньої організації Айкітедо, давно співпрацює з Національним університетом «Одеська юридична академія» та на спортивних майданчиках вузу проводить змагання різного рівня. На його думку, завдяки роботі і зусиллям Сергія Ківалова та його команди, у нас розвиваються бойові мистецтва та спортивні єдиноборства.

Тієї ж думки дотримується Валерій Кусий, президент Федерації Окінавського годзю рю карате до України:

- Я багато їжджу, беру участь в чемпіонатах світу і Європи. І я дуже гордий, що в нашому місті з'явився такий спортивний комплекс і така Міжнародна академічна школа.

Користь фізичної культури не обмежується тільки оздоровчими функціями. Спорт - це ще й чудовий настрій, високий життєвий тонус і прекрасна основа для прагнення до успіху, нових звершень. Представники обласних федерацій різних видів спорту відзначали, що розвиток спортивної інфраструктури допоможе юним спортсменам міста та регіону в досягненні кращих результатів.

Ось що розповів Азер Мустафаєв, заслужений працівник фізичної культури і спорту:

- Ми багато років співпрацюємо з Сергієм Васильовичем Ківаловим. Він багато робить для розвитку спорту в цілому і боксу, зокрема. Турнір С.Трестіна, турнір Б.Літвака завжди проводяться на спортивних базах Одеської юридичної академії та Міжнародного гуманітарного університету. Я радий, що мої боксери ставали неодноразово переможцями цих турнірів. Ця людина надає велику допомогу спорту Одеської області.

Завдяки команді однодумців, на місці сміттєзвалища на тлі занедбаних будівель всього за рік виріс спортивний комплекс Міжнародної академічної школи Одеса. У будівництві нового стадіону були використані кращі матеріали. Для зведення арки заввишки 18 метрів застосовані інженерні та конструкторські розрахунки. Щоб спортивна споруда була стійкою, під неї залили бетонний фундамент, що дозволить об'єкту при можливих природних явищах залишатися максимально безпечним. Підлогове покриття універсальне для будь-яких видів спорту, тент над стадіоном дозволить проводити ігри за будь-якої. У розпорядженні уболівальників - трибуни, місткістю понад 260 ергономічних крісел. Для спортсменів встановлені окремі роздягальні, обладнані душем з теплою водою, яка подається від сонячних колекторів, встановлених на даху школи.

Нагадаю: генеральний підрядник будівництва Міжнародної академічної школи Одеса - відома одеська будівельна компанія «Стикон» на чолі з Леонідом Крючковим.Завдання школи - піклуватися про підтримку фізичного здоров'я дитини. Прийнята Національна програма президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», яка зараз знаходиться на етапі реалізації, передбачає будівництво шкільних басейнів. У Міжнародній академічній школі Одеса встановлено не один басейн, як закладено в програмі, а відразу два. Освітня установа може похвалитися олімпійським басейном з шістьма доріжками і трибунами і малим басейном, де учні молодших класів опановують елементи спортивного плавання. До слова, плавання - обов'язкова шкільна дисципліна з першого класу.

Депутат Одеської обласної ради та секретар Наглядової ради Одеської національної юридичної академії Таміла Афанасьєва з самого початку спостерігала за ходом будівельних робіт школи:
- Не втомлююся дивуватися, з кожним приходом знаходячи тут щось нове. Президент країни тільки планує, щоб в кожній українській школі був басейн. А в Міжнародній академічній школі вже є і не один, а два басейни. У школі тільки розпочався другий навчальний рік. А на його території сьогодні відкрився спортивний стадіон для дітей. Це дуже добре, діти - наше майбутнє і повинні бути здоровими. Дуже рада, що такі добрі події відбуваються в нашому місті, особливо в такий складний економічний час, це дуже похвально.   
Вихованці Школи майбутнього вже показують хороші результати в різних видах спорту і за минулий навчальний рік принесли в спортивну скарбничку школи нагороди і медалі. Директор Міжнародної школи спорту Станіслав Шипко розповів, що в цьому році учні Міжнародної академічної школи Одеса стали учасниками Міжнародних змагань «OCEANMAN ODESSA-2021» в дитячій секції. Щорічно турнір проводять в десятках країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки. Одеса - єдине українське місто, де проходить подібний заплив. Завдяки хорошій спортивній базі і тренерському складу вдалося підготувати дітей до «OCEANMAN». На честь відкриття спортивного комплексу глава Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький нагородив учасників змагань Почесними грамотами.
В обласному департаменті охорони здоров'я стверджують, що в Міжнародній академічній школі, завдяки зусиллям почесного громадянина міста Одеси Сергій Ківалова, створені всі умови для розвитку майбутніх чемпіонів з ранніх років.

Директор обласного департаменту охорони здоров'я ОДА Наталія Одарiй-Захар'єва повідомила:

- Здорові діти - це здорова нація. А в цій школі все на вищому рівні. Навіть стільці в класах обрані з урахуванням рекомендацій ортопедів. Це те, за що ми боремося і до чого ми йдемо сьогодні. Не можу не торкнутися теми вакцинації. Вакцинація - це боротьба з пандемією. Всі вчителі цієї школи вакциновані. Провакциновані наші спортсмени і тренери. Всім бажаю здоров'я, миру, злагоди.


Всього за рік роботи Міжнародна академічна школа зуміла реалізувати проєкт спорткомплексу європейського рівня. При його будівництві велика увага приділялася безпеці молодих спортсменів. Тут представлені популярні спортивні напрями. Крім двох басейнів, в школі працює фітнес-зал, який включає три зони: починаючи від активних видів спорту як TRX і бокс, до занять йогою і фізіотерапії. Тут розташований спортзал для проведення міжнародних турнірів з мініфутболу, баскетболу, гандболу, волейболу та тенісу. Спортивний комплекс прийняв вже кілька десятків регіональних і всеукраїнських змагань з художньої гімнастики, черлідингу, танців, боксу, інших видів спорту.

Президент Міжнародної академічної школи, Почесний громадянин Одеси і Одеської області Сергій Ківалов не приховує, що скрупульозно тримає на контролі кожну деталь, що зводяться:

- В ході будівництва роздягальні, які виходили в спортзал, ми переробили після того, як спорткомплекс відвідав Сергій Гриневецький і дав свої рекомендації. Ми зробили так, як передбачено ГОСТами і вимогами, які пред'являються для проведення змагань європейського рівня. І прийшовши сьогодні до нас, Сергій Рафаїлович щиро радів, що в Одесі з'явився такий спортивний комплекс.


Губернатор Одеської області був у всьому солідарний.

- Я відверто можу сказати, що це один з кращих спортивних комплексів на півдні України. Він повністю готовий до прийняття європейських змагань. Переконаний, що найближчим часом буде отримана європейська сертифікація. Ті технічні умови, які ми обговорювали 2 роки тому, виконані на найвищому технологічному рівні. Передбачено і освітлення, і кондиціонування, і контроль за вологістю, робота всіх санітарних кімнат, кімнат для суддів, тренерів. Весь комплекс питань вирішено, - заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.


У спортивній кар'єрі кожного чемпіона чималу роль відіграє майданчик, на якому спортсмен тренується. Запрошені гості та титуловані спортсмени запевняють, що в новому спортивному комплексі Міжнародної академічної школи Одеса виросте ціле покоління чемпіонів України, Європи і навіть світу. Адже, творці установи підійшли до будівництва стадіону з повною відповідальністю до спортивного майбутнього молоді. Цю думку поділяють: президент обласної федерації греко-римської боротьби Руслан Салманов, чемпіонка Європи з боксу Олена Медведенко, заслужений тренер України Іван Чортів.

Керівники спортивних федерацій вже працюють над новим спортивним календарем, вибираючи дату і місце проведення змагань. З 11 вересня в цьому календарі у багатьох спортивних організацій з'явився і багатофункціональний стадіон на Академічній, 30. В їх числі - президент обласної федерації карате Юрій Бузько, президент обласної федерації комбат самозахисту ICO Віталій Джига.


До відкриття спортивного комплексу свій подарунок юним футболістам підготував і один з найтитулованіших клубів Східної Європи донецький «Шахтар». Це м'ячі і форма майбутнім зіркам популярної гри. На святі був присутній гравець збірної України і «Шахтаря», учасник чемпіонатів Європи 2012 і 2016 років Богдан Бутко:

- Знаєте, де я тренувався спочатку? На полях, де був пісок, щебінь. Там не розгуляєшся і не виростеш в спортивному плані. А в Міжнародній академічній школі Одеса все на вищому рівні. Думаю, діти тут швидше будуть ставати професіоналами. Побільше б таких місць. 

Одеський спортивний трикутник. Тепер так можна називати функціонуючу мережу стадіонів і спортмайданчиків, що розташувалися на Фонтанській дорозі, 23 і 33, а також на вулиці Академічній 30. Національний університет «Одеська юридична академія», Міжнародний гуманітарний університет, Міжнародна академічна школа Одеса щорічно підтверджують статус найспортивніших освітніх установ країни . Краще відзначити День фізкультури і спорту, ніж відкрити новий, якісний і довговічний стадіон, і придумати важко.

Ми вітаємо з цією подією всіх одеситів. Все буде спорт!