Новини Міжнародної академічної школи "Одеса"

Учасник Олімпійських ігор провів майстер-клас в спорткомплексі Міжнародної академічної школи «Одеса»

Учасник Олімпійських ігор 2016-го року Іван Іванов провів майстер-клас з плавання. Він відбувся в спортивному комплексі нової Міжнародної академічної школи «Одеса». Місце проведення було обрано не випадково. Навчальний заклад, який по праву сьогодні називають Школою майбутнього, як не можна краще підходить для змагань і тренувань спортсменів різного рівня підготовки. На базі Міжнародної академічної школи, яка відкрилася в цьому навчальному році, побудований не один, а відразу два басейни. Малий басейн призначений для учнів молодших класів. Але гордістю школи є Олімпійський басейн з шістьма доріжками і трибунами для глядачів. Басейн забезпечений сучасною системою очищення води і спеціальними насосами, які подають артезіанську воду з підземного озера. Він призначений не тільки занять старшокласників, а й проведення серйозних запливів професійних спортсменів.
Вчитися слід у кращих. Тому майстер-клас для досвідчених і початківців плавців провів учасник Олімпіади-2016 Іван Іванов. Тема воркшопу: «Як правильно поводитися на відкритій воді». Майстер спорту міжнародного класу з триатлону ділився своїм досвідом і знаннями зі спортсменами різного рівня підготовки.


Дане тренування має, перш за все, базову спрямованість, щоб плавці навчилися правильно плавати. Адже триматися на воді - ще не означає вміти плавати. Крім того, є особливості плавання в басейні і на відкритій воді, Сьогодні ми займалися базовими елементами, щоб закласти фундамент на майбутнє. - розповів майстер спорту міжнародного класу з триатлону Іван Іванов.
Автор програми впевнений: його комплекс вправ допоможе плавцям підготуватися до всеукраїнських і навіть до міжнародних змагань. Деякі учасники вже мають досвід в професійному спорті. Але навіть вони говорять, що часом було складно, тому що «море - це не басейн». Професійний тріатлоніст визнається, що його успіх спортсмена - це десять відсотків таланту і дев'яносто - праця. І дуже корисно, навчаючись чогось нового, спиратися на навички інших.

Вадим Масленников займається плаванням 12 років. Але і для нього було багато відкриттів:

Іван розкрив нам багато нюансів з плавання у відкритій воді, як правильно робити вдихи, показав нам вправи, які слід виконувати. Спасибі йому за такий майстер клас. Я отримав дуже багато яскравих емоцій. А ще тут комфортні умови для занять, тепла і чиста вода.
Майстер-клас в басейні Міжнародної академічної школи «Одеса» і справді вразив всіх. Адже займаються тут не тільки учні Школи майбутнього, але і всі бажаючі. І поки програма Президента України з облаштування басейнів в державних школах знаходиться тільки на початковому етапі, в Міжнародній академічній школі «Одеса» з ініціативи Президента освітнього комплексу Сергія Ківалова плавання вже - обов'язкова дисципліна в шкільному розкладі для всіх учнів.


Всі учасники майстер-класу відзначали високу якість спортивного комплексу і басейну, де проходило тренування. Багато з них взяли участь в воркшоп для того, щоб навчиться добре плавати або просто для фізичного розвитку, а зараз навіть думають стати професіоналами в тріатлоні.

Дмитро Процеров займається плаванням 4 роки, але відкрив для себе багато нового:

Мені сподобалося, що спочатку були практичні вправи, які я ще не виконував. А на завершення тренування ми пливли вже всією групою. У мене вже було кілька стартів на відкритій воді, це дуже схожі відчуття. Тепер буду застосовувати отриманий досвід. Це дозволить мені плавати швидше і зберігати більше сил. У мене є в планах брати участь в змаганнях з тріатлону, а там дуже важливо зберегти сили на інші види спорту.Воркшоп зацікавив і початківців. Один з учасників тренування займається плаванням всього місяць. На його думку, цей майстер-клас показав, що йому ще багато чому належить навчитися.


Тут як би вибудовується така крива навчання. Спочатку я зрозумів, що я взагалі нічого не вмію. Потім поступово став усвідомлювати, і у мене щось почало виходити. Далі настав період, коли усвідомлено хочеш робити правильно, але не вдається. Напрацьовується все тільки досвідом. Чим далі, тим більше розумію, що я ще дуже мало знаю і можу в цій області. - зізнався Олександр Панченко.
Пандемія коронавіруса відбилася і на спорті. Більшість спортивних змагань довелося відкласти. Це не кращим чином позначається на професійній кар'єрі тріатлоністів і плавців. Через відсутність виступів багато спортсменів втратили мотивацію продовжувати займатися далі. Але, звичайно, не ті, для кого спорт - спосіб життя.

Іван Іванов з раннього дитинства пов'язав своє життя з плаванням. На початку спортивного шляху, будучи 7-річним хлопчиком, він катастрофічно боявся води. Але бажання навчитися плавати взяло верх. Тепер же, через 18 років, Іван уже не уявляє своє життя без басейну, без плавання, без спорту.


Майстер спорту міжнародного класу з триатлону Іван Іванов:

У тріатлоні я вже більше 15 років. Мене привели в басейн батьки. А в 13 років мені захотілося рости далі, добитися чогось ще. І мені запропонували спробувати триатлон. Багато що дали тренери, до чогось доходив сам, на особистому досвіді. Уже 18 років я в цьому спорті і дуже задоволений. Якщо мені доведеться залишити професійну кар'єру, навіть не знаю, як я буду без тріатлону. Він тепер назавжди в моєму серці.


До слова, в спорткомплекс Міжнародної академічної школи «Одеса» входить не тільки басейн, але і величезний спортивний зал. Також будується критий літній спортивний комплекс. Адже юне покоління має розвиватися не лише інтелектуально, творчо, духовно, а й мати всі можливості для занять спортом в найсучасніших умовах.