Новини Міжнародної академічної школи "Одеса"

Вандалізм в Одесі: вночі хулігани знищили десятки сакур на вулиці Академічній

Висаджена кілька місяців тому на вулиці Академічній алея декоративних сакур піддалася варварському нападу. У ніч на середу десятки дерев були вирвані з коренем і вкрадені - на їх місці залишилися порожні лунки. Ініціатор масштабного озеленення, почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов сказав, що заяву по даному факту вже подали в поліцію. Втім, навіть такий інцидент не змінив ставлення до благоустрою та поліпшення нашого міста. Зовсім скоро недалеко від Міжнародної академічної школи «Одеса» і стоматологічної клініки Міжнародного гуманітарного університету на території колишньої міжрейсова бази моряків, що належить Національному університету «Одеська юридична академія», буде розбитий загальнодоступний сучасний парк. Через стрімку забудову Одеси бетонними 30-поверховими монстрами, благоустрій нової зеленої зони - приємна новина.
Надихає і радує око Алея сакур, висаджених на вулиці Академічній в кінці 2020-го року, піддалася бездумному і бездушному нападу. Кілька дерев були викорчувані під корінь і вкрадені вандалами, після них залишилися лише голий грунт і система поливу, що проходила вздовж насаджень. Президент Національного університету «Одеська юридична академія», Міжнародного гуманітарного університету та міжнародної академічної школи «Одеса», ініціатор капітального благоустрою Сергій Ківалов з сумом констатує: в цьому житті і в цьому місті є не лише будівельники й творці. Рівень виховання деяких наших земляків залишає бажати кращого.

Ми протягом багатьох років займаємося благоустроєм вулиці Академічної. Тут поруч з Міжнародною академічною школою «Одеса» і стоматологічною клінікою Міжнародного гуманітарного університету розташована територія Національного університету «Одеська юридична академія», студентський гуртожиток нашого вузу, який ми відбудували з руїн. Взимку ми висадили алею сакур, яка зараз дуже красиво розцвіла і прикрасила цей район. Але ж ми займаємося озелененням не тільки цієї вулиці, на схилах 8-й станції Великого Фонтану, в міських парках і скверах разом з колективами Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету ми висадили понад 20 тисяч дерев та кущів. Всі наші дії ми узгоджуємо зі Зелентрестом. І дуже прикро бачити, що якісь вандали дозволяють собі виривати дерева з корінням і красти їх. Сьогодні вони зробили це на Академічній вулиці, а завтра підуть в міські парки. Це недопустимо. За даним фактом ми вже подали заяву в поліцію, тому що це не повинно залишитися безкарним.,
- говорить Почесний громадянин Одеси і Одеської області Сергій Ківалов.Заяву в поліцію на мисливців за зеленими насадженнями вже подано, пошук вандалів ведеться. Головне - запобігти подібним діям в майбутньому. За недовгий час Алея сакур стала улюбленим місцем прогулянки одеситів, які проживають поруч.


Керівництвом університету зроблені всі дії, звернулися в поліцію, щоб знайти зловмисників і надалі запобігти таким же дії. Ми стежимо за тим, щоб дана територія була красивою і доглянутою. Багато одеситів люблять тут прогулюватися, приходять сюди фотографуватися. На жаль, через таких асоціальних елементів сьогодні всі ці праці нівелюються.

  - зазначив декан факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія» Денис Колодін.

Наші земляки всіляко підтримують грамотне озеленення міста. Територія Одеської юридичної академії, Міжнародного гуманітарного університету та Міжнародної академічної школи «Одеса» з сакурами, соснами, трояндами - яскравий приклад професійного підходу до справи. Профільні міські управління не встигають стежити за всім, а тому колективи освітніх установ готові допомогти місту в організації роботи.
До слова, на території колишньої Міжрейсової бази моряків кипить робота з благоустрою та озеленення території, яка включає в себе не тільки висадку нових насаджень, а й розбирання сухостою та хворих дерев, які в майбутньому, дійсно, можуть становити небезпеку. Зовсім скоро тут з'явиться загальнодоступний парк, для всіх охочих. Почесний громадянин міста Одеса та Одеської області Сергій Ківалов нагадує про обов'язкове правило в створених ним установах - кожен учень повинен висадити мінімум одне дерево. Завдяки цьому соціальному проєкту зеленіють не тільки схили на восьмій станції великого фонтану, території поблизу Міжнародної академічної школи «Одеса» і університетів, а й міські парки і сквери.

Це все реальний внесок наших колективів в озеленення рідного міста. Я вважаю, що дуже важливо, щоб ми продовжували це робити. Ніхто не зможе нам відбити це бажання. Одесити нас підтримують і часто приєднуються до подібних суботників, тому що люблять своє місто і хочуть зробити його кращим. І для всіх нас - це велика підмога, коли є хороша підтримка.

  -  зазначив почесний громадянин Одеси і Одеської області Сергій Ківалов.

Неприємний інцидент не відбив бажання і далі допомагати робити місто кращим. Уже зовсім скоро нові саджанці отримають життя в цьому затишному зеленому оазисі на Академічній. І Одеса буде дихати здоровими легенями.